ÜGYELET

Kedves Szülők!

Küldöm a rendkívüli szünet alatti igénybevétellel kapcsolatos tudnivalókat + az igénybevételhez szükséges nyomtatványt. Emailban kérem visszaküldeni az ovodavezeto@vertesszolos.hu email címre. A hétfői étkezést a főzőkonyhán lemondtuk, de a közben megváltozott helyzet miatt, ha lesz ügyeletbe gyermek helyben megoldjuk az ellátását.

Keddtől mindenki a megszokott módon kérheti az étkezést (annak a gyermeknek is, aki nincs ügyeletben) és az előzőleg küldöttek alapján 11-12 óráig átveheti a bejáratnál.

Kérek mindenkit, hogy csak különösen indokolt esetben éljen az ügyelet lehetőségével, hiszen kiscsoportos felügyelet esetén is magasabb a fertőzésveszély, mintha otthon lenne a gyermek!

Köszönöm a megértést, mindenki vigyázzon magára, a családjára!

TÁJÉKOZTATÁS RENDKÍVÜLI SZÜNETBEN IGÉNYBE VEHETŐ ÓVODAI ÜGYELETRŐL

Az Emberi Erőforrások Minisztere 111/2021. (III. 06.) határozata alapján az alábbiakban határozzuk meg az óvodai ügyelet eljárásrendjét.

1)      Ügyelet igénybe vételének első napja 2021. március 08. hétfő
 2)      Az ügyelet szigorú szempontok alapján igényelhető, maximum 5 fős kiscsoportokban. A szülők erre vonatkozó igényüket nyilatkozat formájában tehetik meg.
 Kizárólag
 -          a koronavírus járvány elleni küzdelemben részt vevő szülők gyermekei (egészségügy, stratégiai munkahelyek) részére
 -          munkavégzés miatt nem megoldható gyermek felügyelet miatt, nyilatkozatban közölt indoklás alapján
 jogosultak egyéni elbírálással az ügyelet igénybevételére.
 3)      A gyermekek átvételének és átadásának módja:
 - a gyermeket a szülő az óvoda bejárati ajtójában adhatja át az óvoda dolgozójának,
 - a gyermek hazavitelekor a szülő a bejáratnál jelzi érkezését (csengő), és ott várja gyermekét
 - a szülő csak egészséges gyermeket hozhat be az óvodába
 - ha bármilyen megbetegedésre utaló tünetet tapasztal az óvodai dolgozó, a gyermeket nem veheti át
 - ha napközben tapasztalunk betegségre utaló jeleket, akkor haladéktalanul kérjük a szülőt, hogy gyermekét vigye haza az intézményből
 - a szülő közvetlen munkakezdés előtt hozhatja be a gyermeket és a munkaideje lejárta után közvetlenül köteles hazavinni
 4)      a szülő gyermeke óvodai igényének lemondását és újra igénylését megteheti előző nap 9 óráig.

Vértesszőlős, 2021.március 07.

Törökné Pátrovics Erika