A képhez tartozó alt jellemző üres; kep.png a fájlnév

„Óvodaépület felújítása” MFP-OEF/2020 felhívás” A vértesszőlősi óvoda energetikai és szakmai fejlesztése” Projektazonosító:3101918850

Vértesszőlős Község Önkormányzata pályázatot nyújtott be a Magyar falu Program keretében Óvodaépület felújítására, melynek során 20.504.623.-Ft vissza nem térítendő támogatást nyert.

A pályázat célja volt olyan korszerű megújuló energiaforrás alkalmazása, mely a meglévő üzemeltetési költségeket csökkentené, illetve a megfelelő hőmérsékletet is biztosítani tudná minden intézményhasználó részére. A projekt során napelemes rendszer került kiépítésre, megtörtént az épület klimatizálása, valamint óvodai eszközök is beszerzésre kerültek. Az évek óta maximális kihasználtsággal működő intézmény a pályázati forrásnak köszönhetően még jobb körülmények között tudja fogadni a falu fejlődésének következtében megnövekedett gyermeklétszámot.